Poštovani,
    hvala na prethodnom odgovoru. Zanima me još nešto uradila sam ultrazvučni pregled na izveštaju piše. Materica avf normalne veličine i građe zadebljanog endometrijuma. Blagi izliv u duglasu. Levi ovarijum uredne veličine i građe, desni ovarijum uz uterus uredne veličine i građe. Retrouterino hipogena senka 46-22mm. Obs hidrosalpings. Dr kaže da nije ništa a ja i dalje imam jak bol sa desne strane da li treba još neke pretrage da uradim.
    Veliko hvala.

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      hidrosalpings je ustvari začepljen jajovod u kojem je nakupljena tečnost, obično zapaljenskog karaktera. Pretpostavljam da lekar čeka nalaze kako bi vam dao terapiju. Ako imate bolove, uzmite vibramycin d 2x1 do dobijanja adekvatne terapije, naravno ukoliko niste osetljivi na tetracikline.