Koliko vremenski traje lečenje gonoreje, koliko je uspešno, ako sam je dobila od partnera koji mi je prvi s kojim sam imala odnose i jedini, a on kaže da u poslednjih godinu dana koliko je sa mnom nije imao druge parterke ali da je imao gonoreju pre 5-6 godina i izlečio je, kako sam je onda dobila, da li se ona može dobiti i bakterijom eterococus koja mu je takođe nađena u brisu pored neisere gonorhoae, imala sam s njim i oralni i analni sex, da li onda imam bakteriju i u grlu, može li se preneti u bazenu, hvala

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      male su šanse da ste infekciju "pokupili" u bazenu. Kada se jednom izleči infekcija gonokokom se ne vraća, već se ponovo akvirira (dobija). Ako niste alergični, leči se penicilinskim preparatima, npr amoksicilinom 3x500 mg tokom 10 dana (ili amoksiklav 2x1 g tokom 10 dana). Ovaj drugi lek vam je bolji zbog enterokoka ukoliko je bakterija osetljiva na njega, jer jednim udarcem možete rešiti problem obe bakterije. Ako ste osetljivi javite se lekaru sa antibiogramom da vam da odgovarajuću terapiju. Skoro je sigurno da ste infekciju dobili baš od partnera.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #31453

    • Zanima me, posto mi je utvrdjeno da imam gonoreju, koliko se dugo leci? Materica, jajnici, radjen je bris i sve je dobro, nasli su putem mokrace, pa me zanima kako je moguce da se pojavi ako partner nema? Da li to moze da bude u organizmu i da zivi, a da se ispolji tek posle nekog vremena? Hvala puno hitno mi je potreban odgovor