Poštovani,
    imam jednu kćer od 5 godina. Sada sam u drugom stanju. Poslednji ciklus sam imala na 3 maj tako da mi je lekar rekao da odem na 25 juni i da mi tada može reći nešto o vitalnosti ploda. Rekao je da se radi o ranoj bremenosti i ne može ništa tačnije da kaže o plodu. Rekao mi je da imam cistu od 2.5 cm na jajniku i da nije ništa opasno. Ono što me zabrinjava je što je pre 4 godine rađena konizacija od cin III. Lekar mi kaže da možda nema potrebe od cerklaz (on je i operisao). Molim vas recite mi vaše mišljenje o tome i vaše iskustvo o bremenostima sa konizaciom. Da li je rizik velik?
    Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani, trudnoća posle konizacije ima samo rizik slabosti grlića, usled čega se treba uraditi cerclage. Ostatak trudnoće je kao i da konizacija nije rađena. Da li će trebati da se uradi intervencija ili ne to će lekar pregledom utvrditi kad trudnoća malo uznapreduje pregledom, kada bude video da li se grlić otvara ili ne. Cista na jajniku je vrlo česta u prva 3 meseca trudnoće. Pozdrav