Poštovani, želela bih da mi pomognete tako što ćete mi pojasniti moju, da kažem dijagnozu. Naime, trudnica sam, sada je trudnoća stara 2o nedelja, i kada sam bila juče na ultra zvuku, doktorka mi je rekala da mi je posteljica bipartita, ali mi ništa sem toga nije pojasnila, i čula sam kada je rekla da je "više akcesorna" ili već neki sličan izraz. Zanima me da li je to problem, u koliko jeste koliko je ozbiljan i šta bih trebalo da preduzmem. Već imam jednu devojčicu staru 4 godine, i na porođaju sa njom sam imala dijastazu simfize. Sada sam veoma uplašena, jer ne znam šta da očekujem. Trebalo je da idem na more u prvoj polovini jula, avionom, pa ne znam da li bih smela. Molim vas za što brži odgovor
    unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      imate akcesornu ili tzv "drugu posteljicu" koja za vas ne bi trebalo da bude opasne izuzev ako prepokriva grlić materice. Ponekad se uz jednu posteljicu pojavi i tzv "dodatna" posteljica koja nije neki veliki poremećaj.