Kada dobijete dg cervicitis chr šta to znači? Koji su uzroci i kako se leči?
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      to znači da imate dugu upalu grlića materice koja se manifestuje začepljenjem izvoda cervikalnih žlezda i stvaranjem malih cista u grliću, koje ga uvećavaju. Hronična upala može biti praćena sa prisustvom "ranice"-tzv erytroplakije, ali i bez nje, ako infekcija nije jako prodorna, kada dolazi do njegove sekundarne epitelizacije (sa periferije oštećenja ka centru prerasta zdrav, ali infekt ostaje unutar žlezda). Potražite uzročnik (vs, cervikani bris na bakterijsku i mikološku kulturu, bris na chlamydiu, mycoplasmu, ureaplasmu, genitalni tip herpesa) i izlečite se zajedno sa partnerom.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #31428

    • Blagojevic mirjana 86 godiste. . . Obavljam redovne kontorle s ginekoloske strane 21. 09. 2010 pregled i ultra zvuk uredni papa i bris negativan stepen cistoce 3 pila baktrim i vaginalete koristila kontorla zakazana od 6 do 1 god. . . Odlazim na kontrolni pregled 8. 03. 2011 pregled i ultra zvuk uredni uzet papa i bris papa negativan stepen cistoce 3 pojavljuje se neke nepoznate celije: klinicka diagnoza b. O, primjerenost uzoraka zadovoljava za internetpretaciju opsta podjela abnormalne celije (skvamozne celije, atipicne skvamozne celije, ne moze se iskljuciti hsil upute histologija nakon pregledanog papa radjena biopsija kojoj jos nisu stigli rezultati. . . Molim vas da mi poblize objasnite sve u navedenom tekstu. . . . . . . . . Unaprijed zahvalna