U braku sam vec 8 meseci i pokušavam da ostanem u drugom stanju ali nikako ne funkcioniše. Posetila sam ginekologa i uspostavilo se da imam neku bakteriju koja se zove chlamydia. I dao mi je neke tablete da pijem (doxycyclin). Popila sam deset komada ali ništa bolje. Da li je moguće da zbog te bakterije ne mogu da ostanem u drugom stanju?
    Puno pozdrava
    Milojka

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      jednokratno lečenje od 10 dana mislim da u vašem slučaju neće biti dovoljno, pošto već 8 meseci pokušavate da zatrudnite. Bojim se da je kod vas proces uznapredovao i nije lokalizovan samo u vagini već je zahvatio i druge delove genitalnog sistema. Prema preporuci svetskog centra za prevenciju i kontrolu seksualno prenosivih bolesti svetske zdravstvene organizacije, terapija treba da izgleda ovako: integrating sti/rti care for reproductive health sexually transmitted and other reproductive tract infections a guide to essential practice world health organization reproductive health and research: doxycycline 100 mg orally or by intravenous injection, twice a day, or tetracyclinec 500 mg orally 4 times a day plus metronidazole 400–500 mg orally or by intravenous injection, twice a day, or chloramphenicol c 500 mgorally or by intravenous injection, 4 times a day ili gentamicin 1.5 mg/ kg of body weight by intravenous injection every 8 hours plus clindamycin 900 mg by intravenous injection every 8 hours ili ampicillin 2 g by intravenous or intramuscular injection, then 1 g every 6 hours plus gentamicin 80 mg by intramuscular injection every 8 hours plus metronidazole, 500 mg or 100 ml by intravenous infusion every 8 hours. Chlamydial infections of the throat, anus, or eyes are treated with azithromycin for three to five days. For mild complications, patients are given tetracycline or doxycycline for two to three weeks, for reactive arthritis triggered by chlamydial infection even longer. In pelvic infections, combinations of antibiotics are used, as other bacteria, such as anaerobes, may be involved. Obzirom da vam infekcija traje duže lečenje bi prema preporuci trebalo da traje bar 2-3 nedelje lekovima koji su gore navedeni. Preporuke su od prošle godine. Ovo vam je direktno prekopirano sa sajta.