Počituvani dr. jas sum vo 33-34 nedela bremenost. Me interesira do koga moži da se ima seksualen odnos i kolku često? Da li sekoj den bi moželo da mu šteti na plodot ili na samata bremenost? Da li moži da predeizvika predvremen poragaj?  Golema blagodarnost

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      odnose možete imati do 6 nedelja pred porođaj, što je otprilike tu negde koliko ste i vi trudni. Pri tome partner ne bi trebalo da ejakulira u vas, pošto sprema sadrži prostaglandine, materije koje provociraju kontrakcije materice, pa zaista možete ranije da se porodite.