Poštovani,
    ja ima 38 god. suprug 33 god. lečim se od sekundarnog steriliteta zadnje 2 god. Sve briseve koje sam dala ja i moj suprug su ok samo mi je gvožđe 5.4 za to pijem heferol na 12 h i hormoni su mi dobri radila sam pre dve nedelje. Bila sam na vantelesnoj u Leskovcu prošle godine ali ishod je bio negativan. Suprug mi ima 50% spermatozoida, ali su mi kazali da su mu samo slabo pokretljiivi ali kvalitet imaju pa sam htela da mi preporučite šta bi moglo da se uključi od terapije za poboljšanje pokretljivosti i da vas pitam da li bi ja mogla da upotrebljavam zlatnu maku i lactogyn jer sam pogledala taj sajt a ja sam vremenom izgubila volju znate na sta mislim.
    Unapred hvala i molim vas odgovorite mi.

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      preparate koje ste pomenuli možete da koristite, a suprug za poboljšanje spermograma može da koristi proxeed ili profertil prema uputstvu, uz cink helat i c vitamin tokom 3 meseca, jer toliko traje proces obnavljanja spermatozoida. Usput se i opustite. Ne prave se deca već se vodi ljubav. Uzgred, svi nalazi obuhvataju vs, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, genitalni herpes i hpv. Ako ste nešto zaboravili, odradite i to.