Poštovani dr,
    molim vas da mi objasnite iz kog razloga su mi limfociti smanjeni i iznose 13,4. Svi ostali nalazi su uglavnom u granicama nominalnih vrednosti, jedino su još granulociti blago povećani-81,0%. Napominjem da sam u 4. mesecu trudnoće. Da bi ste imali jasniju sliku evo nekih vrednosti iz laboratorijskog izveštaja: leukociti 4,3; monociti 5,6; eritrociti 4,49; hemoglobin131; hematokrit 0,392; trombociti 137; mcv 87; mch 29,1; mchc 334; rdw 12,6. Na prethodnom nalazu koji sam radila pre tačno mesec dana vrednost limfocita je bila 23,2. Šta bi mogao biti razlog pada vrednosti?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.

Komentari na pitanje: #31328

    • antonio zec 09. 05. 2013.

      Molim vas da mi objasnite dks s brojača. Dijete od šest i pol god. Imalo 3 puta tem. U roku od mjesec dana uz otečene limfne čvorove, streptokok sa šarlahom. Dks sabrojača glasi grnulociti 72, 6, limfociti10e9/l 0, 83. Dks razmaz nesegmentirani granulociti 7. Ostalo u granicama normale