Poštovani,
    obraćam vam se za pomoć i savet po bog zna koji put. Trudna sam već 30 sedmica. Sve je za sada bilo u redu. Danas sam išla na redovnu kontrolu kod ginekologa (ranije sam išla svakog meseca, a sad na svake 3 sedmice). Živim u inostranstvu nešto više od pola godine tako da mi sporazumevanje sa doktorima malo teže ide, pa se obraćam vama. Danas mi je na pregledu doktorka rekla da je beba nisko, a i ja je sama nisko osećam, da je okrenuta taman kako treba za porođaj. To me zabrinjava. S obzirom da sam tek u 30. sedmici kako da sprečim da ne dođe do preranog porođaja? Da li mogu nekako da se sačuvam (da li pomažu neki lijekovi, pojas itd) da beba što duže provede u mom stomaku? Naglašavam još i da često imam bolove u leđima i ispod stomaka, posebno na desnu stranu ispod stomaka. Isto tako na rezultatima krvi se pokazalo da imam malo gvožđa. Da li treba da uzimam dodatne lijekove ili to može da se nekom hranom posebno, ispravi?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      možete koristiti kombinaciju pojasa, koji postavite neposredno iznad stidne kosti u ležećem položaju uz npr gynipral 4x1/2 tbl. , a ako nije dovoljno. 4x1 celu tbl dn, ali tada koristite i bensedin 1 tbl. Naveče pred spvanje (da smanjite nuspojave leka) Pozdrav