Poštovani,
    imam 32 godine, već dve i po godine pokušavam da zatrudnim, ali do trudnoće ne dolazi. Suprug i ja smo uradili sve osnovne analize, išla sam i na hsg u aprilu mesecu i svi rezultati su uredni. Posle hsg-a menstruacija se javlja na 24 dana, a pre toga ciklus je trajao 28 dana. Interesuje me da li je to nešto zbog čega bi trebalo da se obratim ginekologu. Da li skraćivanje menstrualnog ciklusa može biti posledica napetosti i stresa, jer sam opterećena trudnoćom i uplašena da nikada neću imati dete.
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      moguće je da je sve u redu. Pretpostavljam da su vam pre intervencije rađeni svi brisevi (vs, cervikalni bris na bakterijsku kulturu, chlamydiu, ureaplasmu, mycoplasmu i herpes). Međutim ponekad uzročnici ne mogu da se otkriju u sekretu (nrp leptotrix ili trichomonas koji su flagelati, a da su u stvari prisutni, pa se za svaki slučaj obratite na kontrolni pregled.