Poštovani,
    nakon dva spontana pobačaja, suprug i ja uradili smo karigram, gdje je meni pokazalo da imam balansiranu translokaciju. Moj kariotip je 46, xx, t (5; 8) q (22; 24. 1). Genetičarka mi je rekla da imam 50 posto šanse za uspješnu trudnoću, pa me zanima vaše mišljenje, da li da nastavim prirodnim putem, pa dok ne uspije ili da pokušam sa pgd metodom i po vašem mišljenju gdje bi to bilo najbolje uraditi.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      niste napisali koliko vam je godina. Ako ste mlađi pokušavajte prirodnim putem, ali isključite i mogučnost trombofilije. Ako imate godina probajte sa pgd metodom, ali koliko znam kod nas ni jedna institucija to za sada ne radi. Probajte Brisel, Prag. Pozdrav