Poštovani,
    moliću vas da mi date odgovor na sledeće pitanje: nakon dve operacije endometrioze jajnika svaku promenu hormona u mom organizmu (tipa pms-a, primanja hormonske terapije, kao i nakon porođaja) prati pojačavanje simptoma vazomotornog rinita kao i baktrijske kataralne upale sinusa. Do sada su svi ginekolozi negirali moguću povezanost ovih tegoba. Prateći svoje stanje jasno je da neka veza postoji, makar indirektno jer se svaki put ponavlja. Molim vas da mi odgovorite da li umišljam ili postoji povezanost ovih stanja.
    Unapred zahvalna Milena

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      moguće je da možda imate chlamydijalnu infekciju, pošto vremenom ona stvara komplekse sa belančevinama u organizmu i nove "kompleksne" antigene nepoznate organizmu. Moguće je da imate i infekciju hpv virusom, on često hoće da bude udružen sa alergijskim reakcijama. Proverite oba nalaza i vi i suprug