Hvala za odgovor na moje pitanje br 6419, međutim danas sam išla kod doktora opšte prakse vezano za supruga i ona kaže da na fakultetu nije učila da je streptococca haemoloyticus grupe b prenosiva spolnim putem, i da mi ne može dati nikakvu terapiju za muža, i rekla mi je idite kod doktora koji vam je to rekao šta da radim. Da li ima kakva knjiga da joj odnesem da pogleda ja ipak vam više vjerujem jer bakterija izaziva infekciju.
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      prilikom odnosa ljudi se ljube, imaju oralni sex, tako da je vrlo moguće da i beta hemolitički streptokok bude polno prenosiv. Ali čak ni to nije potrebno. Dovoljno je da se jedno od vas dvoje nakašlje da bakterije dospeju na ruku, a odatle dodirom i na intimne delove tela. Kažite doktorki da malo bolje se informiše o epidemiologiji. Ili joj kupite knjigu.