Poštovani,
    imam neredovan ciklus. Ranije sam dobijala od 40. do 60. dana, a zadnjih 7-8 meseci dobijam na 30-45 dana. Želim da ostanem u drugom stanju, ali mi je dr rekao da verovatno nemam ovulaciju jer dobijam neredovno. Uradila sam progesteron (21. dan ciklusa) i on iznosi 12,65. Na izveštaju ne postoje referentne vrednosti, pa vas molim da mi kažete da li ova vrednost hormona pokazuje odsustvo ovulacije.
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani, progesteron vam je dovoljno visok za ovulatorni ciklus. Međutim trebali biste uraditi kompletni hormonski status: fsh, lh, prl, e2, testosteron, kortizol, tsh, t3, t4, kao i test rezistencije na insulin, jer možda imate bolest policističnih jajnika, koja zahteva i odgovarajuću terapiju lekovima tokom trudnoće, a ponekad i podršku tokom pokušaja začeća.