Htela sam ovim putem, da se obratim stručnoj osobi za mogućnost advekvatnog odgovora i saveta. Pre 7 godina po prvi put dobila sam upalu bartolinijeve žlezde. I uz tarapiju inekcije penicilina žlezda se povukla. U mesecu maju ponovo se pojavila sa mnogo većim otokom, crvenilom. Dr. je prepisao 8 inekcija ali po završteku tarapije, žlezda je došla do veličine kokošijeg jajeta. Bolovi su izuzetno jaki a mene zanima: da li ce žlezda pući, kao što je dr. i rekao ili ako se to čeka može li da se stvar zakomplikuje? Srdačan prozdrav od Slađane.
    Unapred vam hvala.

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ne vidim potrebu da se mučite, ako ista može da se izleči. Istovremeno morate izlečiti i sekret, jer je on uzročnik vaše bolesti. Ukoliko to ne učinite, kada se rešite problema sa jedne strane, bilo pucanjem, bilo da se hirurški otvori i drenira, ili pak eliminiše žlezda aplikacijom srebno nitrata, dobićete isto i sa druge strane. Infekciju treba da leči i partner, inače ćete prvim odnosom sve dobiti natrag.