Poštovani/a,
    koliko vremena je potrebno da prođe od odnosa da bi se utvrdilo eventualno prisustvo ureaplazme, mikoplazme i hlamidije? Da li je osoba prenosnik hpv virusa samo kada ima kondilome?
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      obično se nalazi pozitiviraju posle 2-3 nedelje od primarne infekcije. Na žalost osoba nije samo prenosnik kada ima promene, već kada je pozitivna na virus. Istovremeno vam moram reći da veliki broj hpv tipova još uvek nije moguće dijagnostikovati, jer im nije poznat dnk sled.