Poštovana,
    Pošto sam prošle god. operisala endometriozne promene i od tada radim folikulometriju kako bih odredila plodne dane. Međutim, doktor samo konstatuje do sredine ciklusa da je sve u redu, potom da folikul nije puko i da je ovulacija izostala. Narednog ciklusa, 3. dana vidi se da je folikul/cista nestao i tako već 12 meseci kako ništa ne preduzima. Obratila sam se i drugim dr, ali i oni ništa ne predlažu. Šta mi savetujete? Šta je potrebno uraditi?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Možda biste uz nadzor vašeg lekara mogli probati stimulaciju klomifenom uz davanje pregnyl ili ovitrel inj sredinom ciklusa za ovulaciju, kako biste isprovocirali ovulatorne cikluse u trajanju od 3-6 meseci i uz dodatak estrogena (pošto je klomifen antiestrogen).