Poštovani,
    Interesuje me da li se u 28. nedelji daje rhogam trudnicama koje su rh negativne ili se daje samo posle porođaja? Konkretno, meni je prva trudnoća, nisam imala pobačaje, intervencije, nisu se još uvek pojavila antitela.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Rhogam se daje posle svakog prekida trudnoće rh negativnim trudnicama, bez obzira na njenu starost. Takođe i u toku trudnoće ako se rade neke intervencije tipa biopsije horiona, amniocenteze, kordocenteze. Ako nemate antitela i prva Vam je trudnoća onda vam rhogam ne treba. On se može davati u toku trudnoće i za desenzibilizaciju rh negativnih trudnica kojima su se pojavila antitela, da bi se blokirala.
      Pozdrav.