Pozdrav i poštovanje,
    Odlični ste! Mene interesuju plodni dani. Da li su samo u periodu od 11. do 16. dana od mens, ili su i van tog vremena?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Svakog meseca na jajnicima sazreva po nekoliko folikula, ali samo jedan dostiže stadijum pune zrelosti i ovulira, obično sredinom ciklusa. Međutim i manji folikuli mogu da prsnu i te jajne ćelije takođe mogu da se oplode. To su tzv. Ekstraovulacije u toku orgazma žene, tako da je oplodnja moguća praktično tokom celog ciklusa, ali je manje verovatna nego sredinom istog.