Poštovana,
    Hvala na odgovoru. Imam još pitanja za vas. Pre godinu dana sam pila mnogo antibiotika. Imala sam bol pri mokrenju koji se javljao svakih 15 ili mesec dana. Sada mi je dobro po tom pitanju ali imam problem sa sekretom. I ranije sam imala pojačan sekret ali ne tako mnogo kao sada. Sada mi je čak neprijatno da imam odnose sa mužem. U Januaru sam bila na pregledu, imala sam cistu na levom jajniku, koja je na sledećem pregledu već nestala. Radila sam briseve koji su dobri, grupa sekreta III, hlamidija negativna. Ureaplazmu i mikoplazmu sam radila pre godinu dana i to je bilo ok. Već tri godine sam samo sa jednim partnerom. Dr. mi je preporučio ispiranje povidon jodom nekoliko dana zbog sekreta ali ja sam otputovala u ukrajinu i jos sam tamo. Koristila sam makmiror vaginalete možda je malo bolje ali nisam sigurna. Šta da radim? Da li sekret može da dovede do steriliteta? Moj suprug ima upalu prostate i veoma brzo ejakulira. Da li i meni može od toga da bude nešto mada mi koristimo prezervative. Molim Vas pomozite mi jer mi je sve ovo dosadilo a razmišljam i o deci pa se plašim da ne bude problema. Inače imam 25 godina i redovne menstruacije i nikakve probleme sem tog sekreta.
    Čekam Vaš odgovor. Hvala!

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaze koje ste radili radili ste davno. Ponovite sve briseve: vs, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, na mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, genitalni herpes virus tip 2. Takođe neka suprug odradi: urinokulturu, spermokulturu, bris uretre na bakterijsku i mikološku kulturu, mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiju, herpes. Sve što je kod bilo koga od vas pozitivno lečite oboje i pozitivne nalaze proverite po završetku terapije kod oboje.
      Pozdrav.