Poštovani,
    Imam 21. god. Dijabetičar sam i bolujem od hipotireoze od svoje 19-te god. Pojavile su mi se limfne žlezde u predelu prepona na desnoj strani. Na ultra zvuku, uočene su tri žlezde stim što je jedna izražajnija, imam bolove već duže vreme u predelu prepona kao da sam u ciklusu iako sam već 16-ti dan od zadnjeg ciklusa, takođe, boli me i desni jajnik mnogo jače od levog i taj bol se širi do desnog bubrega. Na ult. zvuku se videlo da imam neku vodu u materici i da je jajnik nešto malo uvećan, ali je ipak to uvećanje u granicama normale. Doktorka mi nije dala nikakvu terapiju, a veruje da je to delo neke infekcije, ali, da bi se to kao utvrdilo želela je da otklonimo sumnje na tumore. Molim Vas recite mi šta da radim? Jer, veoma se loše osećam, šećer mi je u haosu, predpostavljam zbog toga, grlo me steglo kao da mi se štitna žlezda uvećala, dosta sam smršala sa 53 kg na 49 kg, malaksala sam i stalno umorna, nemam snage. Znam da je sve povezano jedno s drugim, ali meni je najgore kada moji doktori prosto nemaju i ne znaju šta da mi kažu.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Definitvno bih rekla po ovom što opisujete da se radi o infekciji. Uradite sve nalaze: VS, PA, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, herpes genitalis tip 2, čak ako treba i na humani papiloma virus. Obzirom na otečene limfne žlezde i opštu malaksalost najverovatnije se radi ili o virusnoj ili o chlamydijalnoj infekciji.
      Pozdrav.