Postovana,
    Od 24. Aprila sam imala obilna krvarenja i menstruaciju imala na 15 dana koja je trajala punih pet dana. Otišla sam kod ginekologa, koja mi je uradila pregled, kolposkopiju, i ultrazvuk. Uradila sam hormone štitne žlezde, koji su u granicama normalnih vrednosti, beta hcg koji je <1 i tumor marker ca125 čija je vrednost 55,6. Na desnom jajniku, koji je veličine 57x33 imam cistu veličine 34x28. Pri tome imam i sitne kondilome u vagini. Rezultat papa testa II grupa. Jedina terapija koju sam dobila jesu jeanine tablete za kontracepciju, pa bih Vas zamolila da mi kažete da li je u mom slučaju to dovoljno? Imam 26 godina, i jako sam zabrinuta.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Kondilome hitno skidajte, oni se trenjem prilikom odnosa šire i do potpune eliminacije virusa iz organizma (6-24 meseca) nemojte imati odnose bez prezervativa. Takođe i partner treba da se pregleda kod urologa ili dermatovenerologa, ako ima kondiloma i on treba da ih odstrani. Nemojte imati ni oralni ni analni seks dok ne budete negativni na humani papiloma virus. Osim toga tumor marker vam je povišen, što je verovatno znak upale (nije povišen samo kod tumora). Uzmite kombinovanu terapiju i vi i partner istovremeno (ako niste na nešto od toga alergični) lekovima ciprocinal 2x500 mg tokom 10 dana i triagil 2x1 tokom 10 dana (on se inače pije drugačije, ali može i ovako, a lakše se podnosi od orvagyla). Osim toga vi stavljajte macmiror vag glob (ali rukavicama da ne biste virus raširili drugde po telu).  Infekcija nekim tipovima ovog virusa je udružena sa malignim bolestima. Ako znate engleski evo vaj sajt sa koga se možete dobro informisati o kondilomima: emedicine, pa ukucajte warts. Na istom sajtu možete pročitati i o drugim bolestima izazvanim ovim virusom a ima ih mnogog, mnogo.
      Pozdrav.