Poštovana,
    Dobar dan imam 42g. 1997 operisala sam endometrioze, odstranjena mi je materica. U zadnje vreme iste bolove imam, juče sam bila na hitnoj uradili su mi nalaze i doktor je rekao da imam ponovo endometrioze (čitavom stomakom ukljuclji jajnike) interesuje me šta je to endometrioza kakva je to bolest i dalicu opet morati odstraniti i jajnike?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Endometrioza je oboljenje pri kojem se ćelije materične sluznice retrogradno kroz jajovode (dok ste još imali matericu) naseljavaju trbušnu duplju i tu se ponašaju kao i u materici, tj prate menstrualni ciklus (umnožavaju se i krvare). Krv u trbušnoj duplji stvara priraslice koje slepljuju organe i javljaju se bolovi. Probajte 6 meseci da koristite danazol tbl. Trebalo bi da vam bude bolje.
      Pozdrav.