Poštovana,
    Imala sam odnose u toku menstruacije. Koliko je to opasno? Koristim Yasmin tako da ne strepim od trudnoće nego inače da li je opasno imati odnose za vreme menstruacije?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Krv je odlična podloga za razvoj mikroorganizama, pa infekciju možete mnogo lakše dobiti. Ali ne samo to. U toku menstruacije kanal grlića je više otvoren zbog krvarenja pa se bakterije mogu preneti i naviše, u duplju materice a odatle na jajovode, jajnike i u trbušnu duplju. Zato je bolje izbegavati odnose tokom krvarenja.