Poštovani,
    Bolujem od hosimota već 5 godina, hormoni stiotne su već 3 godine u granicama uz th letrox 100mg. Mens. Ciklus je neredovan, i zna da ne dobijem po 3-4 pa onda mesec za mesecom 3-4mes. I sve u krug. Želela bih da mi kažete, kakve su šanse za drugo dete (sin mi ima 9god) sa ovom dg?
    Hvala nestrpljivo čekam odgovor.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Morate napisati da li su vam ciklusi takvi od početka ili ne. Hashimoto tireoiditis je autoimuna bolest nastala kao posledica hronične infekcije nekim uzročnikom (uradite pcr test na chlamydiju, dif metoda otkriva svega 30% infekcija). Možda je to baš neka ginekološka infekcija ukoliko su vam ranije ciklusi bili uredni. Ako su neuredni od početka, odradite hormone: fsh, lh, prl, e2 i prg i na osnovu toga treba da dobijete odgovarajuću terapiju koja će vam regulisati ciklus i omogućiti da sa većom verovatnoćom zatrudnite.
      Pozdrav.