Poštovana dr.
    Zamolila bih Vas da mi prokomentarišete dabl test koji sam radila u 13-toj nedelji trudnoće i rečeno mi je da se moram javiti genetičaru kod koje mogu tek krajem sledeće nedelje, a ja sam očajna. Preživeli smo sve, krvarenja, mučnine i boluckanja i napetost i taman kada sam malo odahnula i počela da uživam u svojoj trudnoći sacekalo me je ovo. Moj dr. mi je rekao na euz da je sve ok, ali kada sam odnela nalaz krvi drugi dr (moj na odmoru) mi je rekao da nt nije dobar i da papp-a takođe nije dobar. Uz rađen kada je bilo 12+1 crl 68mm, nt 2.1mm dabl test datum rođenja 22.09.1981. Pušač težina 66kg prirodnim putem zacela fb-hcg 30.9 ng/ml 0.91 corr. Mom papp-a 1.07mlu/ml 0.41 corr. Mom crl 66mm gestational age by crl 12+6 gestation age on the day of serum taking 13+0 nuchal translcency 2.1mm 1.22 mom biochem. Risk+nt 1:2187 double test 1:944 age risk 1: 1145 trisomy 18+nt 1:10000 molim Vas za mišljenje, da li je ovde indikovano uraditi amnio ili se može uraditi još neki test, a izbeći amnio od koje je mene lično baš strah. Još bih vas zamolila za savet, da li ima smisla da ponovim dabl test sledeće nedelje kada ću biti po datumu zadnjeg ciklusa 13+ neki dan?
    Unapred hvala na odvojenom vremenu.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Možete i ponoviti double test ali uz novo merenje nt-a za datu nedelju, a možete uraditi i tiple test od 14+1 do 18 nedelja koji obuhvata 3 markera: afp, nekonjugovani estriol i hcg total. Možda da odratite i jedno i dugo da budete mirni.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #30815

    • Dušica ugrica 04. 01. 2016.

      Molim vas vaše mišljenje za test dabl i papp-a. Imam 30god i 74kg. Crl 75. 0. Bpd 21, 25. Nt 1, 3 starosna trudnoća po pm 12+6 a po uz 13+4. Free bhcg 43. 55 lul 1. 519 mom papp-a 2. 115 lul. 0. 512. Mom inicijalni rizik od tr21. 1u699 konačni rizik od tr21. 1u1024 inicijalni rizik od tr 18. 1u1796 inicijalni rizik od tr18 manje od 1u 10. 000 inicijalni rizik od tr13 1u 5608 konačni rizik od tr13 manje od 1u 10. 000. Zaključak kaže da genska konzultacija potrebna s obzirom na vrednost papp-a. Unapred zahvalna na odgovoru.

    • Bila sam na dabl testu i na expertnom ultra zvuku mi je doktor rekao da nesto ne valja, dao mi je sledece parametre a ne razumem ih pa vas molim da mi protumacite nt 4. 0-nk+-, dra+, ruke noge +. . . Radila sam test krvi i cekam nalaze.