Poštovana,
    Laktacija mi le kasnila sedam do deset dana od porođaja, izmuzam sada mleko ali ga imam nedovoljno. Šta uraditi da se količina sopstvenog mleka poveća jer želim svoju bebu dojiti.
    Hvala.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Uzimajte dovoljno tečnosti i pravilno se hranite. Neki put bez obzira na sve napore količinu mleka ne možete povećati. Najbolje se dojke razrađuju sisanjem bebe. Ako ne bude dovoljno mleka dojite bebu što duže uz dohranu, ali ne na cuclu već na kašičicu, ker kada se jednom navikne da jako curi (iz flašice) mrzeće je da se napreže pri sisanju.
      Pozdrav.