Poštovana,
    Imala sam trudnoćom bakteriju streptococcuhaemolyticus grupe b, poslije dvije godine od poroda uradila sam vaginalni bris i rezultat je ista bakterija, doktorica mi je prepisala lijek ampibos na bazi pencilina 500 miligrama i vaginalete macmiror, kakve su posljedice ove bakterije, i ove vaginalete kad mogu koristiti da li naveče ili ujutru, i da li je moguće da moj suprug ima ovu bakteriju pa kad se izlječim da je opet dobijem, šta da preduzmem.
    Hvala.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Lek pijte oboje kako vam se infekcija ne bi vratila, jer je tom bakterijom inficiran i partner. Macmiror vag glob stavljate uveče pred spavanje (i sve ostale vaginalete, sem ako u uputstvu nije drugačije naglašebo), ali stavite i uložak, pošto jako cure.
      Pozdrav.