Poštovana gospođo Mitreski,
    Moje pitanje nije baš naučne prirode. Naime, budući da postoje razni lubrikanti i gelovi za suvoću, da li postoji i nešto za suzbijanje prevelike vlažnosti? Možda to nije uobičajen problem, ali ipak dosta često smeta i meni i mom suprugu. To mi se inače ranije nije dešavalo ali od prvog odnosa sa mojim sadašnjim mužem je znatno izraženije, pogotovo sada, poslije jedne trudnoće. Da li postoji rješenje za ovu situaciju?
    Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Lučenje žlezda koje vlaže spolje organe neki put može biti pojačano i usled infekcije (tim pre pošto taj problem niste ranije imali). Uradite briseve vs, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, na mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, genitalni herpes virus tip 2. Takođe neka suprug odradi: urinokulturu, spermokulturu, bris uretre na bakterijsku i mikološku kulturu, mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiju, herpes. Sve što je kod bilo koga od vas pozitivno lečite oboje i pozitivne nalaze proverite po završetku terapije kod oboje. Mislim da će vam problem nestati.
      Pozdrav.