Postovani doktore,
    evo mene ponovo sa problemom. Uradila sam ekspertni ultra zvuk i test iz krvi i moj dr mi je posle uz rekao da je sve ok. Danas sam odnela i rezultate krvi ali moj dr je na odmoru pa je drugi pogledao i rekao da moram kod genetičara jel nt nije dobar i neki nalaz papp-a evo kompletnog nalaza i molim vas za pomoć, ja sam očajna, a kod genetičara mogu tek u sledeći petak. Rođena sam 22.09.1981. Teška 66 kg pušač prirodnim putem začeta beba uz rađen 12+1, krv vađena 12+2 crl: 68mm nt 2. 1mm fb-hcg 30.9hg/ml 0.91 corr. mom papp-a 1.07mlu/ml 0.41 corr. mom gestational age by crl 12+6 gestation age on the day of serum taking 13+0 nuchal tranaslucency 2.1mm 1.22 mom biochem. Risk + nt 1:2187 double test 1:944 age risk 1:1145 trisomy 18+nt <1: 10000 molim vas za mišljenje, doslovce sam prepisala nalaz jel meni ovo ništa ne znači pa ne znam ni da izvučem suštinu. Da li je ovo veliki rizik i da li postoji jos neka analiza koju mogu uraditi da znam na čemu sam, a da to nije amnio je se jako plašim tog postupka.
    Zahvalna

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nemojte se sekirati. Mom za nt (nuhalnu translucenciju) vam je dobar. Vrednosti korigovanih mom za fbhcg su dobre, a papp-a je na donjoj granici normale, ali to ne znači da vam nalaz nije dobar. Ukupni rizik za trizomije je takođe dobar. Da biste bili mirni možete odraditi i triple test 2-3 nedelje od double testa. Odradite uz pregled pa sa novim izveštajem odradite nalaze iz krvi: afp, ue3 i hcg total. Ukoliko još jednom rizici za trizomije budu uredni imate garanciju od 90-95% da je sa vašom bebom sve u redu.