Dobar dan,
    doktore imam jedan problem. Pre par dana sam uradila briseve i izolovana mi je uraplazma i candida. Doktor mi je prepisao makmiror vaginalete (mislim da se tako zovu). Interesuje me da l je to adekvatna terapija i šta bi ste mi vi preporučili od terapije? Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      terapija macmiror vag glob je odgovarajuća, ali je potrebno da pijete i vi i partner antibiotike koji se u lečenju ureaplasmom daju prema antibiogramu, koji bi trebalo da bude na vašem laboratorijskom nalazu (lekovi označeni slovom s). Obično ona dobro reaguje na doxycyclin (uzima se 2x1 tbl. 10 dana), ali proverite na nalazu da li je označeno slovom s. Što se tiče candide 2 tbl. Diflucana od 150 mg u razmaku od 7 dana (takođe za oba partnera) trebalo bi da budu dovoljne. Po terapiji oboje treba da uradite kontrolne briseve da budete sigurni da je problem rešen (nekada lek ne deluje jednako dobro kod oboje).