Poštovani dr.
    Uradila sam analizu ab  vag. cerv. bris. U razultatu stoji sledeće: dmp: epitelne ćelije, jedra raspadnutih pmn leukocita u velikom broju, gram. poz. kokobacili, gram. poz. diplokoke. Patogene bakterije nisu izolovane. Moram da napomenem da sam u 8 mesecu trudnoće. Šta sve to znači i da li je sve dobro?
    Pozdrav i unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ukoliko ima mnoštvo raspadnutih polimorfonuklearnih leukocita (gnoj) to je znak prisutne bakterijske infekcije. Prisutno je i mnogo koko bacila i diplokoka (neisseria?), što bi po mom mišljenju trebalo lečiti, kako ne bi došlo do upale ovojnica ploda, ali mi nije jasno kako je moguće da je rezultat kultivacije bakterija negativan. Možda ne bi bilo loše da uzmete macmiror vag glob lokalno tokom 5 dana i iza toga stavljate po 1 na svako vii veče do kraja trudnoće, a uz to i vi i suprug da popijete 5 dana penicilina (ukoliko niste alergični), npr amoksicilin 3x500 mg.