Poštovana,
    Hvala na brzom odgovoru mogu li dobiti i odgovor na pitanje da li intervencija hsg moze imati posledica ako se ne uradi dobro imam 31 god. Imala sam odnose par meseci (4-5 meseci) u toku ovulacije i nisam ostala u drugom stanju. Uradila sam analize hormona i rezultati su u redu (4 dana ciklusa - estradiol 36,9 pg/ml, fsh 8,1 u/l, lh 14,4 u/l, prolaktin 408,4 mu/l), (21 dana ciklusa - progesteron 15,3 ug/l). Takođe mi je ultrazvukom praćena ovulacija i tu je nalaz bio perfektan. Sada me je lekar uputio na hsg. Moje pitanje je da li je potrebno raditi tako invazivnu dijagnostičku metodu posle samo par meseci pokušaja da ostanem u drugom stanju. Molim vas za savet da li je bolje da i to uradim ili da sačekam još neko vreme. Da li intervencija hsg može imati nekih posledica ukoliko ne bude dobro urađena.
    Unapred se radujem vašem odgovoru i srdačno vas pozdravljam

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da ste malo preuranili sa ispitivanjem uzroka ne ostajanja u drugom stanju. Deca se ne prave, vodi se ljubav. U svakom slučaju na intervenciju nemojte otići a da pre toga ne uradite sve potrebne briseve: vs, pa, cervikalni bris na bakterijsku i mikološki kulturu, bris na mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, herpes virus tip 2. Intervencija se radi tek i samo ako su svi nalazi negativni. Opustite se, ni ja nisam posle prvog porođaja 2 godine mogla da ostanem trudna, a onda kada sam se ubacila u frku i kada mi to nije padalo ni na kraj pameti, a najmanje mi je odgovaralo, zatrudnela sam.