Poštovani,
    interesuje me da li se hlamidija prenosi isključivo seksualnim putem? Da li to znači da je partner bio neveran?
    hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      naravno da ne. Može se preneti rukama, preko predmeta zajedničke upotrebe, toaleta, u solarijumima, kozmetičkim salonima pri depilaciji, kao i humani papiloma virus, herpes virus a i druge bakterijske infekcije. Dešava se da su mala deca roditelja pozitivnih na hlamidiju takođe pozitivna na ovu bakteriju.