Poštovani,
    imam veliki problem, pa vas molim za pomoć ili barem savet. Samohrana  majka dvoje dece, oboje rođeni carskim rezom. Imala sam tu nesreću da budem žrtva silovanja, dobijala sam menstruaciju na 15 dana, verovatno od stresa, kada sam saznala da sam trudna bila sam 4 mesec. Privatni lekar mi je tražio 3000 evra za abortus, pošto imam šabačko osiguranje iako već duži period živim i radim u Beogradu, morala sam na "etičku" komisiju na kojoj nisam prošla. Sve u svem sada sam već osmi mesec, odlučila sam da se odreknem deteta kada se rodi. Molila bih vas da mi pomognete, gde to da uradim, u kojoj bolnici da se porodim, s obzirom da nemam bg osiguranje koja je procedura. Koja je procedura za odricanje deteta? Molim vas da sve što znate o ovome napišete u odgovoru.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      svako porodilište bi trebalo da ima svog socijalnog radnika, koji žene u situacijama kao što je vaša povezuje sa centrom za socijalni rad i zna kompletnu proceduru oko tog postupka. Raspitajte se u bolnici, razgovarajte sa vašim lekarem o svom problemu, on bi trebalo da zna da vas uputi.