Poštovana,
    šta je to bartolinijeva cista i kako se leči? Da li je opasno imati je? Napišite mi nešto detaljnije o tome?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      cista gl bartholini je posledica hronične upale žlezde. To je inače žlezda koja vlaži otvor ulaza u vaginu. Leči se oparativnim putem. Naravno da nije poželjno negovati je, a i stvaraće vam probleme pri odnosu jer se vremenom uvećava. Treba da izlečite i infekciju koju sigurno imate u vagini, kako ne biste dobili istu i sa druge strane. Infekciju treba uvek da leči i partner, a posle terapije sve nalaze oboje treba da prekontrolišete (vs, cervikalni bris na mycoplasmu, ureaplasmu, bakterijsu i mikološku kulturu, chlamydiu i herpes virus tip2. genitalni) .