Poštovani,
    imam ćerkicu od 5god., spontani pobačaj pre dve godine i sada sam kraj 17. nedelje trudnoće. Na poslednjem pregledu kod ginekologa (27. maja) bpd je bio 47, a fl 38 (placenta zadnji zid, srčana radnja i pokreti dobri, dovoljna količina plodove vode) . Interesuje me obzirom da sam u 17. nedelji trudnoće, a ovi rezultati koliko sam upućena odgovaraju veličini bebe u 20. nedelji trudnoće, da li je moguće da je toliko napredna beba, koji su vaši saveti?
    Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      rast ploda posle 16 nedelje je individualan i zavisi od genetskih, naslednih komponenti, što znači da je sa vašom bebom sve ok. Od viška glava nije nikad bolela samo od manjka, zato se opustite. Ako su vam laboratorijski nalazi urednu (šuk) onda nemate problem.