Poštovani,
    jako sam zabrinuta pa bih vas molila da mi što konkretnije i iskrenije odgovorite. Imam 63 godine i nedavno mi je utvrđena dijagnoza adenocarcinoma endometrii dobro diferentovani tip. Inače sam i srčani bolesnik bolujem od angine pectoris, hipertenzije. Zanima me kakva je prognoza ove bolesti i kakvo lečenje je moguće?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      morate hitno na operaciju. Dalja terapija zavisiće od patohistološkog nalaza po operaciji. Mišljenje o operativnom zahvati mora naravno dati i ordinirajući kardiolog koji vas vodi. Od svih ginekoloških karcinoma ovaj koji je vama dijagnostikovan najsporije daje metastaze, pa požurite sa operacijom dok se još nisu javile. Prognoza bolesti, kao i dalja se određuje na osnosvu dubine invazije promene (da li je zahvaćena samo sluznica ili mišićni sloj i do koje dubine).