Poštovani,
    Imam 45 god. i pre par dana sam u bolnici vadila spiralu međutim prilikom vađenje mi je ostao deo. Dr mi je rekla da sačekam da mi prođe ciklus pa da odem na uz da proba da je locira a možda i ispadne u međuvremenu sama. Recite mi molim vas šta se radi u tom slučaju i šta ako se ne vidi na uz. Mogu li imati kakve posledice
    hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      deo spirale se može odstraniti specijalnom kukom, kada se prethodno locira na uz pregledu, ako ne ispadne spontano, za čega su male šanse. Verovatno ste spiralu koristili dosta dugo, pa je ona delimično urasla.
      Pozdrav, dr Mitreski