Poštovana,
    Radila sam test na ureaplazmu, pozitivan je. Rezultat je 10 na 5. Koliko je rezultat opasan ili nije. Da li je ta bakterija opasna, uporna i da li se teško leči? Posledice? Terapija mi je 2 kutije hemomicina i poliginax vaginalete!
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      svaka nelečena infekcija može imati posledice. Infekcija se širi naviše na unutrašnje organe i može imati posledica za buduće fertilno zdravlje (trudnoće). Lekove treba da koristi i vaš partner, inače će vam se infekcija vratiti prvim odnosom. Za razliku od chlamydije i nekih drugih infekcija, ureaplasma se dosta efikasno leči.
      Pozdrav, dr Mitreski