Poštovani,
    molila bih vas da protumačite rezultat torch: hsv1 igg at 3,3 ru/ml (neg <16; gran. 6-22; poz>22) hsv1 igm at 1,4 (neg<0,8; gran 0.8-1 1; poz. >1,1) hsv2 iggat 0,5 ru/ml ( (neg <16; gran. 16-22; poz. >22) hsv2 igm at 1,4 (neg. <0,8; gran 0,8-1,1; poz. >1,1 ) da li ovo znači primoinfekciju i da li je opasno po plod sada sam u 10. nedelji trudnoće.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      prema vašim nalazima, pošto su povišene vrednosti igm antitela, imate primarnu infekciju herpes virusom (vrednosti igg antitela, koja označavaju staru infekciju su negativne). Međutim, imate preostalih 6-7 meseci trudnoće za dobru imunizaciju protiv ovog virusa (opasna je primarna infekcija u poslednja 3 meseca). U poslednjem mesecu ponovite nalaze. Ako ne bude aktivne infekcije možete se porađati vaginalnim putem, a ukoliko je bude, savetuje se završavanje porođaja carskim rezom.
      Pozdrav, dr Mitreski