Postovani, bila sam na pregledu i konstatovano je da imam gljivice, moguce zbog prethodnog stresa koji sam imala itd. Dr mi je dao diflucan caps, i canesten 3 vag. 1 x 1, tri veceri pauza, pa ponoviti. Nakon toga sam posla na kontrolu i produzena mi je terapija, jer jos nije sve bilo "cisto". Poslije odredjenog perioda nakon odnosa sam prokrvarila, u maloj mjeri, opet sam se javila ginek. Dijagnoza je bila colpitis. Cervicitis ac. Obs cystitis. Koristila sam 12 noci polygynax vag, pa poslije toga papa test i kolposkopija cija je dijagnoza colpitis. Cervicitis ac. (jod "-" polje) , i receno mi je da imam upalu glica materice. Papa nalaz je -stepen cistoce 3, a grupa ii. To je donekle ok nalaz, ako ne grijesim? Data terapija jev vag. Geonistin 1 x 1, i tbl sypradin zbog imuniteta, i nakon naredne dvije menstruacije po 5 vag. Od kantariona da stavim. Jako sam uplasena zbog svega, da li to ostavlja znatne posledice, s obzirom da jos uvijek nisam radjala? Da li odnos do daljneg mora da bude iskljucivo sa prezervativom, jer imam stalnog partnera? Sta ako bih uskoro palnirala trudnocu? Zahvaljujem, pozdrav

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani, ponekad se uzročnici upale grlića koji imate ne vide o običnim nalazima sekreta, već je potrebno uraditi i dodatne analize: cervikalni bris na bakterijsku u mikološku kulturu, bris na mycoplasmu i ureaplasmu, bris na chlamydiu, na herpes virus tip 2 (genitalni) , da bi se utvrdilo koji je uzročnik u pitanju, pošto je terapija različita. Uvek treba lečiti oba partnera peroralnim davanjem lekova (pijenjem) jer se inače ono što se lokalno izleči primenom vaginalnih tableta prvim narednim odnosom odmah vrati. Morate najpre ustanoviti uzrok, a zatim ga i izlečiti, što će potvrditi negativni brisevi kod oba partnera. Pozdrav, dr mitreski