Po prvi put pijem hormonsku kontracepciju nisam sačekala prirodni ciklus pa da počnem da ih pijem. Da li sam napravila grešku? Krvarenje se pojavilo posle 18 dana i traje već 7 dana. Da li je to moj prirodni ciklus ili neki poremećaj?
    Pijem yaz pilule.

    Odgovoreno: 22. 05. 2009.
    • Prvo uzimanjem ok van prirodnog ciklusa ne postižete zaštitu od trudnoće, tako da postoji šansa da zatrudnite. Drugo izmešali se nivoe unetih hormona sa hormonima iz prirodnog ciklusa i napravili ste poremećaj. Prekinite da uzimate tablete i sačekajte da se krvarenje smiri, a u narednom ciklusu krenite da ih koristite onako kako treba, od prvog dana menstruacije. Ako krvarenje bude dugo trajalo, javite se na pregled ginekologu.