Poštovani,
    Da li je tačno da biljni estrogen, koji unesemo upotrebom soje u ishrani, inhibira rast organskog estrogena? Ako ima istine u ovom odnosu, zašto se ženama koje imaju problema sa dojkom zabranjuje primena soje u ishrani?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Prema ispitivanjima fitoestrogeni ne ispoljavaju nikakav efekat na tkivo dojke niti materičnu sluzokožu. Nije mi poznato da oni blokiraju organski estrogen, jer bi u tom slučaju čak bilo poželjno da ih se koristi kod problema sa dojkama.
      Pozdrav.