Poštovani,
    U drugom stanju sam i pre 5 dana sam izbacila glistu. Urađena je kontrola 3 stolice i test je negativan. Šta da radim? Da li smem da pijem neki lek i kada? Poslednja menstruacija je bila 2. Marta. Koji mi je termin porođaja?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Termin za porođaj vam je 9.12.2009. lek koji se koristi za izbacivanje glista je vermox ( mebendazol), ali se ne preporučuje njegovo uzimanje u prva 3 meseca trudnoće, zbog mogućih anomalija ekstremiteta ploda. Posle 3. meseca može se koristiti i to na sledeći način: 3 dana 2x1 tbl. Pa posle 7 dana ponoviti istu terapiju. Lek treba da piju svi ukućani istovremeno.
      Pozdrav.