Poštovani,
    Želim trudoću imam 25 godina, u braku sam 2 god. Imam neredovnu menstruaciju, bila sam kod ginekologa i dala mi je tableta orgametril zato što neki hormon je nizak. Sve drugo je u redu. Hoću li moći da ostanem trudna?
    Hvala.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Lekar vam reguliše cikluse dodavanjem progesterona koji vam manjka. Ukoliko je to jedini razlog zbog kojeg ne ostaje trudni (dobar nalaz spermograma supruga, negativni bakteriološki i virusološki nalazi- stepen čistoće vaginalnog sekreta, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, bris na mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, herpes genitalis), možete probati u dogovoru sa vašim lekarom blagu stimulaciju ciklusa koji će ih normalizovati upotrebom 2x1 tbl. Klomifena uz lekarski nadzor i u dogovoru sa vašim ginekologom. Uz ovaj lek moraju se koristiti i estrogeni (estrofem 2x1 dn) u provoj polovini ciklusa zbog toga što lek ima antiestrogenski efekat pa iatanjuje sluznicu materice, a u nekim slučajevima i preparati hcg (pregnyl), kako bi folikuli pucali.
      Pozdrav.