Poštovani,
    Citomegalovirus u trećem trimestru trudnoće... Je li opasan kao ili je blaži u trećem trimestru trudnoće.. Kako se leči?
    Hvala unapred na odgovoru,

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Sve virusne infekcije nastale u prva 3 meseca trudnoće u određenom procentu pokazuju različita oštećenja na plodu. Leka nema, a potreban vam je samo stalan nadzor vašeg ginelkologa. To što ste imali infekciju ne znači uvek i da će se oštećenja ploda razviti. Najčešće izaziva oštećenja cns-a, pa se redovno ultrazvučno kontrolišite.
      Pozdrav.