Poštovani,
    Već nekoliko meseci imam bol u grudima, tvrde su na dodir, i bol je konstantan, ne mogu ni da spavam na stomaku. Ne koristim nikakve pilule, tako da ne znam u čemu je problem.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      To što opisujete je r eakcija žlezdanog tkiva dojki na hormonske promene. Uradite najpre ultrazvučni pregled ginekoloških organa, možda imate cistu na jajniku. Iza toga odradite i hormonski status. Nekada da izmenjene vrednosti hormona nekih drugih žlezda (štitne, hipofize..) mogu dovesti do reakcije jajnika. Takođe može biti u pitanju i intersticijalno zapaljenje tkiva dojke. Prekontrolišite i briseve. Poljupcima dojki infekcija se može preneti i na njih.
      Pozdrav.