Počituvani doktore,
    Zdravo imam 29 god. Na 15 septemvri 2007 imav missed abortus vo 10 nedela, posle kiretazata primav penicilin i bactrim po sto na sledniot pregled otkako dobiv menstruacija na vaginalen bris imav bakterija e. Coli i streptococus faecalis (pred bremenosta testovite bea negativni) . Od togas ja primav slednava terapija tbl. Fromilid 500-14 dena so polyginax 12 dena, caps. Climicin 300, caps. Ampicilin 500, tbl bactrim, vag. Tbl. Glaufos+ nystatin, vag. Tbl betadine 10 dena, tbl. Brusnica i wellwoman vitamini. Posle seta ovaa terapija e. Coli nema megutoa ostana strept. Faecalis. Od mikrobiologija mi e kazano deka nema normalna flora na vaginalen bris tuku samo faecalis. Doktori mi rekoa deka kolku poveke primam antibiotici tolku pootporna bakterijata stanuva i sega pijam veke 2 nedeli lactogyn tableti i vag. Ac. Lacticum. Sto mozam da pravam, dali da prodolzam so probiotici ili terapija? Toa mi bese prva bremenost no ne sakam veke da cekam, sakam da zabremenam povtorno. Kolku bi bilo rizicno?
    Hvala.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Činjenica je da su crevne bakterije vrlo otporne i brzo mutiraju na primenu odgovarajuće terapije. Probajte ako posle terapije lactobacilima i dalje imate isti nalaz brisa, da prema antibiogramu menjate svaki 3. dan antibiotik (ukupno 3 sorte) i neka Vam takođe prema antibiogramu u apoteci naprave i vaginalne antibiotsko. Antimikotičke vaginalete, koje ćete isto tako menjati svaki III dan. Prethodno mehanički očitstite bakterije isirgatorom 3% rastvorom acidi borici.
      Srećno.